Biegowo,  Lifestyle

Mam czas na wszystko

Świat pędzi nieubłaganie i ciągle brakuje na coś czasu, ciągle by się chciało coś zrobić, gdzieś być, kogoś odwiedzić, no, ale jak? Przecież nie da się wydłużyć doby, przedłużyć dnia albo najlepiej zatrzymać tego pędzącego czasu. Ostatnie jest marzeniem chyba wielu. A gdybym Ci powiedziała, że dasz radę wykorzystać daną Ci dobre tak jak tylko chcesz i zobaczysz, że w tym ograniczonym obecnie czasie da się jeszcze znaleźć czas? Pomyśl sobie, że każdy odkrywca, każda znana osoba, każda osoba sukcesu ma dokładnie tyle samo minut do wykorzystania co Ty, więc niby czemu Tobie ma się coś nie udać?

Nie myśl, że trzeba być mega ułożonym albo geniuszem, aby zorganizować sobie czas. Nawet nie wspomnę tutaj o grafiku, chociaż nie powiem, jest to dobra, pomocna rzecz, ale załóżmy, że dla większości z nas to dodatkowe obciążenie czasowe. Masz już i tak mało czasu, natłok myśli w głowie, nie wiesz co zrobić jako pierwsze, a jeszcze będziesz grafik prowadzić, a w sumie kiedy na to znaleźć czas, żeby go w ogóle ułożyć? Już nie utrudniamy sobie!

Ja z grafika i planera akurat nie korzystam, chociaż przyznam, że zaczynam zapisywać wszystko w kalendarzu, bo podjęłam się kilku „misji” w swoim życiu: biegam, pisze bloga, prowadzę Instagram, jestem fotografem, teraz będę rysować portrety na zamówienie, a no i jeszcze wpada rola żony i mamy małej marudy! Jeszcze przydałoby się też od czasu do czasu odwiedzić kogoś znajomego i odnowić kontakt. Tragedia prawda? Trochę tego się nazbierało, ale ja to akurat lubię, teraz, bo przyznam, że kilka miesięcy temu przerosła by mnie myśl o tylu rzeczach do robienia, ciągle pewnie stałabym w miejscu tłumacząc się, że nie mam po prostu czasu, i tak odkładałabym wszystko na później, później, później…..

Nie mam zamiaru Ci polecać magicznych tabletek lub firm, które zrobią wszystko za Ciebie (nawet takich nie znam). Napiszę o swoim doświadczeniu. Zmieniłam tylko jedna rzecz w swoim życiu i nagle wszystko zaczęło samo się układać i doba zaczęła mieć więcej czasu. Uwaga! Zaskoczę Cię! Zaczęłam biegać! Tak, dokładnie, tylko i aż!
Bieganie nauczyło mnie systematyczności oraz pokonywania wewnętrznego lenia, a ten to chyba najgorszy przeciwnik! Kiedy z nim wygrałam nagle wszystko stało się lepsze, bardziej możliwe do osiągnięcia i zorganizowania.
Piszę o tym, bo serio też nie mogę w to uwierzyć, ale jednak – sprawdzone info.

Mów teraz co chcesz, bo pewnie chciałeś przeczytać coś innego, ale do puki nie spróbujesz to nie zobaczysz i nie uwierzysz.

Dlaczego bieganie niby tak zmienia? Proszę oto kilka przykładów:

  1. Musisz się ruszyć i zmotywować, aby wyjść na trening (a to czasami naprawdę wymaga mentalnego kopniaka),
  2. Trzeba zgrać czas treningu z innymi obowiązkami życia (kto chce szuka sposobu),
  3. Postanawiasz, że dziś chcesz przebiec na przykład 5 km i nie ma bata, ale to przebiegniesz (kształtujesz swój upór i determinację),
  4. Podczas treningu układa się ten cały bajzel w głowie, bo zaczynasz myśleć o tym, że boli, że w sumie mógłbyś już skończyć, bo tracisz czas, a czeka tyle obowiązków, ale sobie biegniesz dalej realizując punkt 3… No i właśnie zaczyna się układanie automatyczne, że jak wrócisz to zrobisz najpierw to, później to i tamto, a jutro masz dzień regeneracji, to możesz zrobić w tym czasie to i to (no i widzisz niby tracisz czas, a nagle mózg zaczyna kombinować jak wszystko ze sobą zgrać).

Z treningu na trening zaczynasz przyzwyczajać organizm to zmiany trybu życia i zmienia się automatycznie myślenie, więc można powiedzieć, że stajesz się sam sobie organizerem i planerem czasu. Wiadomo nie od dziś, że sport uczy dyscypliny i trzymania się założonych postanowień, daj sobie miesiąc, a zobaczysz, że Twoja dobra nagle zyska kilka minut więcej 😉

Pamiętaj jednak, że nie zawsze musisz zapychać wszystkim każdą sekundę, to Ty decydujesz o tym co robisz w danym czasie, ale tego, że jesteś Panem własnego losu również uczy bieganie. Pobiegaj i zobacz co jeszcze możesz zyskać tak po prostu biegnąc! Czasami jednak nie zapomnij odpocząć od wszystkiego, to również jest częścią treningu życiowego jak i biegowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *