Lifestyle

Podsumowanie grudnia oraz całego roku 2021

Ten rok był intensywny oraz rozwojowy. Tyle nowości się wydarzyło, odkryłam całkiem nowe drogi w życiu zewnętrznym oraz wewnątrz siebie, wszystko to daje sumę chwil, z których jestem mega zadowolona. Jestem też bardzo wdzięczna, ale pożegnam 2021 z przyjemnością, bo wiem, że kolejny rok przyniesie inne, nowe doświadczenia, które na pewno będę napędzać do przodu. A co się wydarzyło w tym? Powspominajmy razem 😉

Najpierw jednak powolne sobie podsumować miesiąc grudzień, w którym nawet doczekaliśmy się wszyscy treningów w śnieżnej, magicznej atmosferze, na mnie to wpłynęło bardzo pozytywnie, pobudziło moją kreatywność i tego typu inne sytuacje, może te rześkie powietrze to sprawiło. Do konkretów, grudzień kończę z biegowym dystansem: 45 km, rower wynosi: 106 km, pływanie: 4,4 km, siłownia i inne fitnessy zamykam z czasem: 4 h 10 minut.

To teraz coś na temat minionych dwunastu miesięcy:

Początek tego roku nie był zbyt sportowy, ponieważ duża cześć mojej uwagi była skierowana na na coś zupełnie różniącego się od sportu – na tatuażach. Długo jednak ten sportowy odwyk nie potrwał, kiedy godziny spędzone nad sztuczną skórą i edukowanie się jak wybijać igłę, zajmowały mi już trochę mniej czasu, bo ogarniałam już temat, mogłam w tym znaleźć znów czas na biegowy sport.
Wpadło kilka życiówek co wiadomo zawsze motywuje do kolejnych działań, kupiłam Garmina, gdzie zarzekałam się zawsze, że nie kupię, bo po co mi, a zakup tego zegarka był najlepszą decyzją, bo dzięki niemu mogłam zacząć monitować swoje wyniki biegowe bardziej dokładnie, co oczywiście przełożyło się na poprawę czasów biegowych oraz technikę biegu.
Pojawił się w mojej głowie pomysł na triathlon, całkowita nowość, bo od kilku lat głównym moim sportem było bieganie.

Rok 2021 dał mi wystartować w 3 zawodach triathlonowych, w czym jeden nieudany, niezaliczony, ponieważ przestraszyła mnie woda, dzięki temu poznałam swój strach, który mogłam opanować. Strach przed wodą dał mi też możliwość skupienia się na tym, aby wreszcie nauczyć się pływać kraulem, bo zawsze chciałam tak umieć – tak spełniło się jedno z moich małych marzeń.

Jeśli o marzeniach mowa, w tym roku udało mi się przebiec trzy pół maratony (21,1km) z czasem 1h 45 minut, nawet nie podejrzewałam, że będę potrafiła przebiec ten dystans w mniej niż dwie godziny, a w sierpniu pierwszy raz zdobyłam podium, co prawda miejsce trzecie, ale pierwszy raz dostałam puchar za trud i walkę do samego końca w biegu „Tropem Wilczym” przełajem na 8 km.
Zostałam też ambasadorką firmy STRYD Polska i biorę udział w ich projekcie „Moc jest Kobietą”, którego finał będzie już w 2022 roku.
Odważyłam się pójść na siłownie, dałam sobie znów szansę spróbować czegoś nowego, doświadczyłam, że bardzo ona pomaga w innych sportach przez co wskoczyła w moje jednostki treningowe.

Rok 2021 dał mi nie tylko spełnić kilka sportowych marzeń, ale stał się rokiem dla mnie bardzo symbolicznym ze względu na to jaką przeszłam w nim przemianę fizyczną oraz psychiczną. Nauczyłam się doceniać siebie, zaczęłam bardziej sobie ufać i najważniejsze wreszcie zaczęłam bym sobą, taką jaką chce być, a nie jaka wersja mnie pasuje innym. Sport odkrywa wiele nieznanych ścieżek, potrafi doprowadzić tam, gdzie nigdy byśmy nie pomyśleli nawet, że możemy być.
Ten wysiłek daje wielkie szczęście i poczucie spełnienia, przede wszystkim zmienia na lepsze.

Czuję, że rok 2022 będzie jeszcze piękniejszy, bo będzie bardziej świadomy, przemyślany i jeszcze bardziej rozwojowy – już nie mogę się go doczekać ❤️

Bardzo Wam życzę z całego serca, abyście nigdy nie bali się wyzwań, zawsze robili to co podpowiada Wam serce, a nie opinia innych ludzi. Życzę Wam, aby Nowy Rok przyniósł Wam odwagę, aby spełniać marzenia na własnych warunkach, w zgodzie ze sobą. Dużo, dużo aktywności i jeszcze mniej kontuzji! Jesteście tego warci! ❤️❤️💪


A jeżeli dotrwaliście z czytaniem aż tutaj, to wrzucam wyniki z całego roku:

Bieganie: 584,75 km

Rower: 526,1 km

Pływanie: 43 km

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *