Biegowo,  Lifestyle

Polub siebie :)

Mało jest osób, które z czystym sumieniem mogą powiedzieć, że lubią samych siebie, a przecież swoje towarzystwo musimy znosić cały czas, tu nie mam mowy o tym, aby zmienić otoczenie. Lubimy jednak otaczać się innymi ludźmi, aby czasami trochę się zmienić, czasami trochę poudawać innych niż jesteśmy naprawdę. To normalne, ale chyba przyznasz, że mimo wszystko fajnie by było polubić siebie samego, spojrzeć w lustro i powiedzieć, że na serio lubisz tę osobę w odbiciu. I nie mówię tutaj wcale o wyglądzie, ale jeśli chcesz to również możesz to polubić 😉

Tak jak wcześniej pisałam mało ludzi lubi samych siebie, dlatego mało ludzi też lubi biegać. Co ma jedno do drugiego? Kiedy biegasz to zazwyczaj robi się to samemu, a na takiej trasie biegowej nie ma udawania, wszystkie maski zlatują podczas biegowych wstrząsów! Wtedy poznajesz samego siebie tak naprawdę, otwierasz się sam przed sobą, jak na jakieś terapii.

Podczas biegania doznaje się tylu emocji, że dopiero wtedy wiesz i widzisz jaki jesteś oraz jak reagujesz na różne sytuacje, zaczynasz widzieć swoje granice, charakter i możliwości. Zmęczenie, nerwy, chęć rezygnacji, niemoc, radość, przypływ energii i tak dalej.

Ciekawostką jest to jak w takim razie można podczas biegu odpoczywać kiedy targa biegaczem tyle emocji? Właśnie można i to te emocje są kluczem do tego właśnie odpoczynku, bo podczas treningu, doznając ich jednocześnie uczysz się je kontrolować. 

Bieganie jest dobre na wszystko, dlatego tak bardzo uzależnia, bo robiąc tę jedna rzecz regularnie zaczynasz bardziej świadomie wpływać na swoje życie. Można to potraktować jako taki rozwój osobisty, no i fizyczny, więc po prostu przebierając nogami kilka razy w tygodniu możesz się nieźle zdziwić gdzie dobiegniesz w swoim życiu 🙂 

Trzymam za Ciebie kciuki!

Do zobaczenia na ścieżkach biegowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *