Biegowo

Rzeczowo na temat motywacji

Chcesz biegać – super! Ale coś nie możesz wbiec na tę swoją biegową ścieżkę. Cytaty o bieganiu przeczytane, poradniki „Jak zacząć biegać?” w minimalnym stopniu ogarnięte, nowe buty ciągle czekają i chęci są jednak nie ma sił by wstać z fotela. Niby cel jest, ale jak zacząć go realizować? Znasz to?
Ale do rzeczy!

Lubię Was motywować i zachęcać do biegania, lubię się z Wami dzielić swoimi doświadczeniami i często piszę o tym ile bieganie daje korzyści, ale wiecie o czym zapomniałam? O bardzo być może istotniej rzeczy!
Przyszło mi to do głowy właśnie w momencie kiedy zostałam szczęśliwą posiadaczką Garmina. Mianowicie odpowiedzą może być sprzęt biegowy!

Nie mówię tutaj o kupowaniu samego zegarka czy opaski monitorującej aktywność (chociaż polecam, bo jest to fajny motywujący gadżet), ale ogólnie o zainwestowaniu w swój komfort. Absolutnie nie zachęcam do jakiegokolwiek naruszania budżetu domowego w celu chomikowania sprzętu (to się nie ma marnować!), ale pomyśl, czy gdybyś kupił sobie coś fajnego do umilenia sobie biegania, na przykład jakiś strój/dres, słuchawki albo chociażby jakieś skarpetki biegowe! Tak, wiem i zdaje sobie z tego spraw, że może to brzmieć śmiesznie, ale czasami to właśnie jakieś nowe rzeczy motywują nas do zrobienia czegoś! Jak sobie kupisz do domu stepper lub kijek do podciąganie się lub ciężarki to zawsze jest ta ekscytacja i chęć wypróbowania tego prawda? O to chodzi! Wiecie jak się cieszyłam kiedy kupiłam sobie właśnie skarpetki biegowe, które stabilizują stopę podczas biegu? Od razu musiałam biec je wykorzystać i zobaczyć jak się sprawdzają w praktyce! Motywacja wzrosła maksymalnie, a jeszcze kiedy bieg w nich był mega udany to już całkiem wskaźnik oszalał.

Spróbuj następnym razem kiedy będziesz przechodzić obok sklepu sportowego wejść tam zamiast myśleć „Po co? I tak nie mam czasu na bieganie?” i kupić coś co Ci się podoba. W domu załóż to na siebie, stan przed lustrem, później załóż te buty i poczuj się jak prawdziwy biegacz!
Ciesz się tym, że masz taką fajną rzecz biegową na sobie 🙂
Trzymam kciuki! ❤️🔥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *