Biegowo,  Sprzęt

Wymiana wkładek w butach biegowych

Tyle się biega, aż wreszcie przyszedł ten moment, który spotyka każdego biegacza prędzej czy później! Czas wymienić wkładki w butach, a to wszystko dla lepszego komfortu stóp podczas biegu. Oryginalne z butów Kalenji Kiprun mnie już zaczęły obcierać (po prawie 300 przebieganych kilometrach chyba już mają prawo).

Zdecydowałam się na wkładki od firmy Aptonia model Run 300, które testuję już od kilku tygodni (na razie przebiegłam w nich ok. 30 km). Powiem Wam, że naprawdę dobrze się w nich biega, noga jest stabilna i przede wszystkim jest komfortowo co przy dłuższych dystansach ma wielkie znaczenie.

Po lewej oryginalna wkładka z Kiprun’ów już wybiegana, po prawej nowa Run300.

Na powyższym zdjęciu widać wielką różnicę grubości obu wkładek, Run 300 ma grubość 5mm, pianka w tych wkładkach umożliwia pochłanianie potu. Specjalne wstawki na śródstopiu oraz pięcie zapewniają amortyzację oraz dynamikę podczas biegu. Można od razu podmienić oryginalną wkładkę z buta właśnie na tą, wtedy od pierwszych kilometrów komfort na pewno będzie zapewniony, a ich cena też nie jest wygórowana na to co daje producent, bo kosztują ok. 20 zł w Decathlonie.

Zobaczymy jak się sprawdzą po 300 km, czy będą obcierać czy będzie lepiej niż w oryginalnych. Dam Wam na pewno znać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *